پرتقال – نارنجی تصویر انتشار عراقچی اینستاگرام

پرتقال – نارنجی: تصویر انتشار عراقچی اینستاگرام اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار اجتماعی از اروپا و چین درخواست کرده‌ایم اگر ماهواره‌هایشان لاشه هواپیما را رصد کردند به

عملیات شناسایی و جستجوی لاشه هواپیمای مسافربری تهران- یاسوج، در دومین روز از سر گرفته شد.

از اروپا و چین درخواست کرده‌ایم اگر ماهواره‌هایشان لاشه هواپیما را رصد کردند به

شرکت فضایی کشور: از اروپا و چین درخواست کرده ایم اگر ماهواره هایشان لاشه هواپیما را رصد کردند به ما اطلاع دهند

عبارات مهم : جستجو

عملیات شناسایی و جستجوی لاشه هواپیمای مسافربری تهران- یاسوج، در دومین روز از سر گرفته شد.

به گزارش گزینش ، صبح روز گذشته هواپیمای مسافربری پایتخت کشور عزیزمان ایران – یاسوج با بیش از ۶۰ سرنشین در منطقه سمیرم اصفهان سقوط کرد و به علت شرایط هوا منطقه، بارش شدید باران و برودت هوا، عملیات تجسس با مشکلاتی روبرو شد و تلاش ها جهت یافتن لاشه این هواپیما طی شبانه روز گذشته نتیجه ای نداشت.

امروز و در دومین روز این حادثه، تلاش نیروهای امدادی اورژانس و هلال احمر جهت جستجوی لاشه یا ردی از هواپیمای اتفاق دیده ATR از ساعاتی پیش شروع شد.

از اروپا و چین درخواست کرده‌ایم اگر ماهواره‌هایشان لاشه هواپیما را رصد کردند به

امکان یافتن محل دقیق سقوط هواپیما از طریق ماهواره وجود دارد

معاون شرکت فضایی کشور گفت: جهت یافتن محل دقیق سقوط هواپیما از کشورهای اروپایی و چین درخواست کرده ایم که اگر ماهواره هایشان تصویری را رصد کردند سریعا به ما اطلاع دهند.

عملیات شناسایی و جستجوی لاشه هواپیمای مسافربری تهران- یاسوج، در دومین روز از سر گرفته شد.

مجتبی سرادقی اظهار کرد: تصویرهای و ساعت دقیق سقوط هواپیما را نداشتیم، ولی به ماهواره های بعضی کشورها سفارش داده ایم که اگر از منطقه سقوط رد شدند به ما اطلاع دهند تا بتوانیم اطلاع رسانی صحیح را انجام دهیم.

وی در پاسخ به این سؤال که بعد این امکان وجود دارد که محل دقیق سقوط هواپیما از طریق تصویرهای هوایی مشخص شود، گفت: این امکان وجود دارد به شرطی که ماهواره ای از آن منطقه عبور کند به همین علت از کشورهای اروپایی و چین درخواست کردیم که اگر ماهواره هایشان چنین تصویری را رصد کردند سریعاً به ما اطلاع دهند.

معاون شرکت فضایی کشور گفت: این شرکت سامانه ای دارد که با کشورها ارتباط برقرار می کند به این معنا که در مواقع بحران کشورها از تصویرهای یکدیگر استفاده می کنند.

از اروپا و چین درخواست کرده‌ایم اگر ماهواره‌هایشان لاشه هواپیما را رصد کردند به

سرادقی در پاسخ به این سؤال که آیا ستاد بحران استان های کهکیلویه و بویر احمد و اصفهان با شما در ارتباط هستند یا خیر؟ گفت: این ستادها در جریان فعالیت ما هستند و می دانند که اگر تصویری دریافت کنیم در اختیار آنان قرار می دهیم.

اعزام 150 کوهنورد و پرواز بالگردها جهت جستجوی هواپیمای سانحه دیده

عملیات شناسایی و جستجوی لاشه هواپیمای مسافربری تهران- یاسوج، در دومین روز از سر گرفته شد.

صبح نخستین روز بعد از اتفاق سانحه هوایی 150 کوهنورد حرفه ای عازم ارتفاعات دنا شدند تا به جستجو جهت یافتن محل هواپیمای سانحه دیده بپردازند.

نصرتی، فرماندار سمیرم در این زمینه توضیح داد: بلافاصله بعد از وقوع اتفاق جلسات مختلفی تشکیل و تصمیمات گرفته شد و نیروهای امدادی از جمله هلال احمر و کوهنوردان به مناطق مختلفی که احتمال میرفت هواپیما در آنجا سقوط کرده باشد، اعزام شدند ولی به علت شرایط بد جَوی و بارش باران وبرف و مه غلیظ و وزش شدید باد در ارتفاعات امکان جستجو به طور کامل وجود نداشت.

از اروپا و چین درخواست کرده‌ایم اگر ماهواره‌هایشان لاشه هواپیما را رصد کردند به

وی تصریح کرد: تیم های امدادی در محل هایی که احتمال میرفت هواپیما در آن فرود آمده باشد، جستجو کردند، ولی اثری یافت نشد. امروز نیز 105 نفر در قالب 26 تیم مشمول بر تیم های هلال احمر و امداد و نجات از سه استان اصفهان، چهارمحال بختیاری و کهکیلویه و بویر احمد که در منطقه مستقر هستند به مناطق متفاوت جهت جستجو اعزام شده است اند.

نصرتی ادامه داد: تعدادی بالگرد نیز امروز با کمک هوانیروز و شرکت نفت در منطقه حضور یافته اند تا به جستجو بپردازند. علاوه بر آن تعدادی تریلی های یخچال دار جهت انتقال پیکرهای احتمالی آینده نگری شده است است.

ساعت 3:30 بامداد امروز محل احتمالی سقوط هواپیما مشخص شد و گروه های امدادی راهی منطقه شدند. همچنین ساعت 5 بامداد گروه های تخصصی امدادی به محل احتمالی اتفاق اعزام شدند تا در نوار 100 کیلومتری ارتفاعات دنا به جستجو جهت یافتن لاشه هواپیمای سانحه دیده، بپردازند.

همچنین نیروهای امداد هوایی جهت جستجو به پرواز درآمدند. علاوه بر آن خودروهای بخش های متفاوت از جمله نیروهای امدادی، نظامی، انتظامی و سپاه جهت کمک رسانی عازم شدند. شرایط ابرناکی در ارتفاعات دنا وجود دارد ولی آینده نگری شده است است از پرسشها هوا در ساعات آینده کاسته شود.

ممنوعیت تردد در محور گرنه بیژن جهت تسهیل در کار امدادی

فرمانده پلیس راه استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: تردد در محور گرنه بیژن جهت تسهیل در کار امدادی به منظور یافتن محل وقوع برخورد هواپیمای سانحه دیده در مسیر پروازی پایتخت کشور عزیزمان ایران – یاسوج جهت کلیه وسایل نقلیه شخصی و عمومی به جز نیروهای امدادی ممنوع است.

سرهنگ بهنام ویسی پور اظهار کرد: این تدابیر جهت تسریع در امداد رسانی و عملیات جستجو اندیشیده شده است است.

وی افزود: محل اتفاق از اوضاع بزرگراه ای مناسبی همراه نیست و انتظار داریم مردم نیز همکاری مورد نیاز را با ما داشته باشند. محدودیت های ترافیکی تا وقت اعلام آخر جستجو ادامه دارد و عملیات خدمات دهی به صورت ۲۴ ساعته خواهد بود.

بنابر اعلام روابط عمومی شرکت اورژانس کشور، نیروهای اورژانس در قالب تیم های چند نفره از حدود ساعت 5 صبح به محل احتمالی سقوط هواپیما اعزام شدند.

بالگردهای اورژانس نیز از صبحگاه امروز بر فراز رشته های کوه های دنا به پرواز درآمده اند، ولی توده های سنگین و پرفشار در ارتفاعات باعث کم کردن دید عمودی و افقی شده است و عملیات جستجو همچنان با مسئله روبروست.

اورژانس کشور همچنین اعلام کرد که لحظه به لحظه بر توده های پرفشار ارتفاعات دنا افزوده می شود و شرایط جهت ادامه فعالیت بالگردهای اورژانس سخت است.

واژه های کلیدی: جستجو | اورژانس | هواپیما | ماهواره | هواپیما | نیروهای اورژانس | هواپیمای مسافربری | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs