پرتقال – نارنجی تصویر انتشار عراقچی اینستاگرام

پرتقال – نارنجی: تصویر انتشار عراقچی اینستاگرام اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار اجتماعی …نفس‌هاي آخر ما

آلودگی هوا به اوج خود رسیده هست. ساکنان پایتخت کشور عزیزمان ایران و چند کلانشهر دیگر روز گذشته یکی از آلوده ترین روز های سال را تجربه کردند. آلودگی در چند شهر ب

...نفس‌هاي آخر ما

…نفس هاي آخر ما

عبارات مهم : ایران

آلودگی هوا به اوج خود رسیده هست. ساکنان پایتخت کشور عزیزمان ایران و چند کلانشهر دیگر روز گذشته یکی از آلوده ترین روز های سال را تجربه کردند. آلودگی در چند شهر به تعطیلی مدارس انجامید و نیرو های امدادی را به حالت آماده باش در آورد. آینده نگری می شود موج تازه آلودگی تا آخرهای هفته جاری ادامه داشته باشد. داستان نفس کشیدن در هوای آلوده در فصل سرد امسال هم تکرار شده است و باز هم چاره ای جهت غول آلودگی که نفیر می کشد و شهروندان را به کام فوت می کشاند، اندیشیده نشده هست. مسئولان فقط به تعطیلی مدارس و محدودیت های مقطعی ترافیکی دل خوش کرده اند.

…نفس‌هاي آخر ما

روز گذشته شصتمین روز آلوده سال ۹۶ در پایتخت کشور عزیزمان ایران بود. کمیته اضطرار آلودگی هوای استان پایتخت کشور عزیزمان ایران هم مقاطع تحصیلی پیش دبستانی، ابتدایی و مهدکودک غیر از فیروزکوه و دماوند را تعطیل اعلام کرد. زیاد کردن غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 5/2 میکرون و قرارگیری اوضاع هوا در شرایط ناسالم جهت گروه های حساس، پایداری و سکون نسبی هوا و وقوع وارونگی دما را به دنبال داشت.

به گفته لیلا نظری، سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، وسایل نقلیه عامل مهم آلوده شدن هوا در این روزها هستند و اگر باد و باران به داد شهروندان نرسد، روزهای آلوده ادامه دارد. همچنین معاون عمرانی استاندار پایتخت کشور عزیزمان ایران گفت: «در صورتی که میزان آلاینده های هوا همچنان از حد مجاز زیاد باشد، تعطیلی مدارس در مقاطع ابتدایی و زیاد کردن محدوده طرح زوج و فرد اعمال می شود.» حسن کریمی اظهارکرد: «در صورتی که استمرار آلایندگی هوا به همین شکل ادامه داشته باشد محدودیت های تازه اعمال نمی شود.»

آلودگی هوا به اوج خود رسیده هست. ساکنان پایتخت کشور عزیزمان ایران و چند کلانشهر دیگر روز گذشته یکی از آلوده ترین روز های سال را تجربه کردند. آلودگی در چند شهر ب

شکایتی به علت فوت ناشی از آلودگی نداشتیم

مدیرکل پزشکی قانون پایتخت کشور عزیزمان ایران اعلام کرد: تاکنون شکایتی بابت فوت در پی آلودگی هوا نشده هست. مسعود قادی پاشا در پاسخ به سوالی راجع به موارد فوتی در پی آلودگی هوا اظهارکرد: موردی که صرفا مرگش به علت آلودگی هوا بوده و تحت این عنوان به پزشکی قانونی ارجاع شده است باشد، نداریم، ولی ممکن است فردی در بیمارستان فوت شده است و دارای بیماری های مزمن قلبی و ریوی باشد که آلودگی هوا آن را شدت یافتن کند که پزشکان ما در بیمارستان جهت این فرد جواز دفن صادر می کنند، ولی علت مرگش صرفا آلودگی هوا نیست. او تاکید کرد: البته تشخیص فوت به علت آلودگی هوا را حتی در بسیاری از اوقات با کالبدگشایی نیز نمی شود انجام داد، ولی ممکن است فرد به بیماری هایی مبتلا باشد که آلودگی هوا آن را شدت یافتن کند.

افزایش محدوده طرح ترافیک تا زوج و فرد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان پایتخت کشور عزیزمان ایران با بیان اینکه در کمیته اضطرار مقرر شد اورژانس پایتخت کشور عزیزمان ایران آمادگی کامل جهت خدمات رسانی به شهروندان را داشته باشد، اظهارکرد: زیاد کردن محدوده طرح ترافیک به زوج و فرد و ممنوعیت فروش آرم طرح ترافیک روزانه از سوی شهرداری پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت روزهای آلوده نیز از دیگر مصوبات جلسه بود. کیومرث کلانتری گفت: شدت یافتن برخورد با خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی به وسیله پلیس راهور از دیگر مباحث مورد تصویب در این جلسه بود.

…نفس‌هاي آخر ما

افزایش غلظت آلاینده ها

مدیرکل آینده نگری و هشدار شرکت هواشناسی کشور راجع به شرایط هوا و آلودگی شهرهای کشور عزیزمان ایران گفت: شهرهای تبریز، ارومیه، تهران، اراک و اصفهان شهرهایی هستند که آلودگی بالایی دارند تا چهارشنبه این شرایط باقی می ماند و آلودگی در شهرهای صنعتی ادامه دارد. به گزارش ایلنا، احد وظیفه ادامه داد: از روز پنجشنبه سامانه ای از شمال غرب وارد کشور می شود و انتظار داریم از پنجشنبه تا جمعه در استان های شمال غرب کشور یعنی کردستان، آذربایجان شرقی و غربی شاهد زیاد کردن ابر و بارش باران و در ارتفاعات بارش برف باشیم.

آلودگی هوا به اوج خود رسیده هست. ساکنان پایتخت کشور عزیزمان ایران و چند کلانشهر دیگر روز گذشته یکی از آلوده ترین روز های سال را تجربه کردند. آلودگی در چند شهر ب

استقرار نیروهای اورژانس در میادین

سخنگوی اورژانس پایتخت کشور عزیزمان ایران با اشاره به اینکه مراجعات به اورژانس پایتخت کشور عزیزمان ایران در پی شدت یافتن آلودگی هوا زیاد کردن می یابد، گفت: اورژانس پایتخت کشور عزیزمان ایران به علت آلودگی هوا تیم هایش را در میادین مهم پایتخت مستقر کرده هست. حسن عباسی در ارتباط با تمهیدات اورژانس در روزهای آلوده اظهارکرد: اورژانس پایتخت کشور عزیزمان ایران تیم هایش را در نقاط مهم پایتخت مستقر کرده و علاوه بر پایگاه های شهری موجود، تعدادی آمبولانس در میدان ها و مناطق مهم پایتخت مستقر شدند.

بلایی که هوای آلوده سر ریه می آورد

…نفس‌هاي آخر ما

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه آلودگی هوا بر روی سیستم ریوی ـ تنفسی، گوارش، پوست، تولیدمثل و دستگاه ایمنی تاثیرگذار هست، گفت: احتمال مبتلا شدن به سرطان در افرادی که در معرض آلودگی هوا قرار دارند، زیاد هست. قمرتاج خان بابایی راجع به تاثیر آلودگی هوا بر ریه افراد در شهرهای آلوده اظهارکرد: ریه در بدن نقش یک فیلتر را برعهده دارد و تبادل اکسیژن و دی اکسید کربن که حیات ما به آن وابسته است در ریه انجام می شود. او افزود: اگر به دلایلی اکسیژن محیطی کم کردن یابد یا بافت ریه دچار بیماری شود، تبادل اکسیژن و دی اکسیدکربن انجام نمی گیرد و فرد دچار عوارضی می شود. او تاکید کرد: آلودگی هوا نیز می تواند بیماری های بدخیم همچون سرطان ایجاد کرده و احتمال ایجاد بیماری های حساسیتی همچون آسم را چندین برابر می کند. بنابراین آلودگی هوا در بروز و شدت آسم دخیل است.

سکته قلبی درکمین افراد در شهرهای آلوده

معاون شرکت انتقال خون هشدار داد: آلودگی هوا باعث زیاد کردن هموگلوبین و زیاد کردن غلظت خون شده است و احتمال سکته قلبی و گرفتگی عروق را زیاد کردن می دهد. کریم شمس اسنجان راجع به تاثیر آلودگی هوا بر روی خون اظهارکرد: در روزهای آلوده جهت اینکه اکسیژن رسانی در بدن دچار اختلال نشود، سطح هموگلوبین خون زیاد کردن می یابد. به گفته او زیاد کردن هموگلوبین به میزان میانگین به تنهایی عوارضی ندارد، ولی اگر این مساله خیلی شدید شود غلظت خون و ویسکوزیته خون زیاد کردن می یابد. به گزارش فارس، معاون شرکت انتقال خون عنوان کرد: در کودکان زیاد کردن سطح هموگلوبین بالاتر از سایر افراد هست، ولی در روزهای آلوده این حالت شدت یافتن پیدا کرده و در واقع اکسیژن رسانی نامناسب در بدن کودک باعث سیانوز می شود و کبودی پوست و تنگی نفس را جهت کودکان به همراه دارد.

تعطیلی مدارس دردی دوا نمی کند

یک فعال حوزه محیط زیست راجع به اوضاع آلودگی هوای این روزهای پایتخت به «آرمان» می گوید: تاکنون شرکت های مربوطه به رغم برخورداری از بودجه مناسب نتوانسته اند درصدی از میزان آلودگی هوا را کم کردن دهند. محمدرضا فاطمی می افزاید: با توجه به کم کردن بودجه، اعتبارات و امکانات دولت در سال های آینده در مساله آلودگی هوا هیچ روند کاهشی ملاحظه نمی شود. با این تفاسیر بر میزان آلودگی هوا در کلانشهرهای کشور افزوده می شود.

به گفته او در آینده تعداد روزهای آلوده زیاد کردن می یابد، چون دو راه حل اساسی همچون تعویض خودروهای فرسوده و اصلاح سیستم های گرمایشی منازل متضمن بودجه هست، ولی با بررسی شرایط بعید است این اقدام انجام شود. به گفته او کلانشهر پایتخت کشور عزیزمان ایران به شدت در حال بلندمرتبه سازی و گسترش است و کانون های متفاوت آلاینده در حال زیاد کردن هستند، طبیعتا این آلودگی در سال های آینده شدت می یابد. این فعال حوزه محیط زیست با بیان اینکه کارها موقتی همچون تعطیلی مدارس و گسترش محدوده طرح ترافیک اقدام موثری جهت اصلاح اوضاع آلودگی هوا نیست، تاکید می کند: در اوضاع کنونی دست اندرکاران امر به امید اینکه جهت اصلاح شرایط هوا اقدامی انجام داده اند از فعالیت موثر باز می مانند. به قول معروف آب که از سر گذشت چه یک وجب چه صد وجب. با این تفاسیر تعطیلی یک روز مدرسه یا گسترش محدوده طرح ترافیک هیچ تغییری در اوضاع هوا به همراه ندارد. فاطمی می افزاید: فلات کشور عزیزمان ایران در سال های گذشته نسبت به گذشته گرم تر شده است و همین گرمی اختلاف دما را در مناطق کمتر کرده و باعث کم کردن وزش باد می شود. بی شک در آینده گرمای هوا شدت یافتن می شود.

آرمان

واژه های کلیدی: ایران | تعطیلی | آلودگی | اورژانس | آلودگی هوا | تعطیلی مدارس | نیروهای اورژانس | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs