پرتقال – نارنجی تصویر انتشار عراقچی اینستاگرام

پرتقال – نارنجی: تصویر انتشار عراقچی اینستاگرام اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی کسانی که بانی بعضی کارها علیه دولت شده‌اند، بدانند دود آن به چشم خودشان می‌رود / جهانگیری

معاون اول مدیر جمهور گفت: کسانی که حرکتهای خیابانی را شروع می کنند، آخر دهنده ‌آن نخواهند بود و دود کارها آنها به چشم خودشان هم می‌رود. 

کسانی که بانی بعضی کارها علیه دولت شده‌اند، بدانند دود آن به چشم خودشان می‌رود / جهانگیری

جهانگیری: کسانی که بانی بعضی کارها علیه دولت شده است اند، بدانند دود آن به چشم خودشان می رود

عبارات مهم : سیاسی

معاون اول مدیر جمهور گفت: کسانی که حرکتهای خیابانی را شروع می کنند، آخر دهنده آن نخواهند بود و دود کارها آنها به چشم خودشان هم می رود.

به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری امروز در بیست و پنجمین مجمع عمومی انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران، اظهار کرد: شاخص های اقتصادی کشور در اوضاع مناسبی هست. ولی چند کالا گران شده است است که دلایل خود را دارد و دولت هم مکلف است قمیت آنها را اصلاح کند.

کسانی که بانی بعضی کارها علیه دولت شده‌اند، بدانند دود آن به چشم خودشان می‌رود / جهانگیری

وی در ادامه افزود: ولی پرسشها اقتصادی بهانه بعضی پرسشها شده است هست. در پشت پرده پرسشها دیگری مطرح هست. کسانی که بانی بعضی کارها علیه دولت شده است اند، بدانند دود کارها آنها به چشم خودشان می رود. هنگامی که حرکت سیاسی در خیابان شروع می شود، دیگران بر آن سوار می شوند و کسانی که آن حرکت را شروع کردند، آخر دهنده آن نیستند.

معاون اول دولت با بیان اینکه در زمینه اقتصادی دولت دستاوردهای خوبی داشته هست، گفت: سال گذشته رشد اقتصادی 9 درصد بود که رشد سرمایه گذاری مثبت و تورم هم تک رقمی شد. سال گذشته 600 هزار شغل و در شش ماهه اول امسال هم 700 هزار شغل درست شده است است ولی دولت مکلف است قیمت چند کالا که به دلایلی گران شده است است را اصلاح کند.

معاون اول مدیر جمهور گفت: کسانی که حرکتهای خیابانی را شروع می کنند، آخر دهنده ‌آن نخواهند بود و دود کارها آنها به چشم خودشان هم می‌رود. 

وی در بخش دیگری از بیانات خود با بیان اینکه نهادهای مدنی، سیاسی و صنفی و نخبگان تضمین کننده و تثبیت کننده حرکت صحیح جامعه هستند، خاطر نشان کرد: ما اگر به نهادینه شدن دموکراسی یا حرکتهای قانونمند در کشور فکر می کنیم یا به پاسخگو بودن مسئولان، باید از نهادهای مدنی، صنفی و سیاسی حمایت کنیم. دولت خود را مدیون نخبگان و جریان ها و تشکل های سیاسی و مدنی می داند که در مقاطع متفاوت به خاص انتخابات 92 و 96 مردم را به صحنه آوردند.

جهانگیری ادامه داد: انتظار دولت این است که همواره مورد حمایت جریانی باشد که از ابتدا از دولت حمایت کرده هست. البته معنای حمایت این نیست که گفته شود هر اقدام دولت خوب هست. نقد منصفانه و ارائه راهکار به دولت یکی دیگر از انتظارات ما است.

معاون اول مدیر جمهور با بیان اینکه فقط میدان سیاست نیست که نیازمند حضور مردم و دموکراسی است ، افزود: سایر میدانها از جمله اقتصاد، فرهنگ یا پرسشها اجتماعی بدون حضور مردم، آزادی و عدالت به شکوفایی نمی رسد. بنابراین باید رعایت حقوق شهروندی و حمایت از تشکلهای مدنی و نقش دادن به مردم در دستور کار حاکمیت و دولت باشد. جهت رسیدن به این نشانه تشکل های مدنی باید به عنوان یک وقت تلقی شوند و نه تهدید. دولت هم به سهم خود تلاش می کند از احزاب رسمی و شناسنامه دار حمایت کرده و آن را تقویت کند.

کسانی که بانی بعضی کارها علیه دولت شده‌اند، بدانند دود آن به چشم خودشان می‌رود / جهانگیری

وی خاطرنشان کرد: ما جهت حل پرسشها کشور باید به یک درک مشترکی از پرسشها و تفاهم ملی جهت حل آنها برسیم تا بتوانیم به راهکارهای مناسب و مورد تفاهم دست یافته و از همه وقت ها و ظرفیت های کشور بهره ببریم. همه جریانهای سیاسی کشور در شرایطی می توانند پرسشها کشور را حل کنند که کنار هم قرار بگیرند و یک جریان با از بین بردن سایر جریانها کشور را اداره کند. جریانهای سیاسی اصلاح طلب، اصولگرا و اعتدالی که دغدغه امروز و فردای کشور عزیزمان ایران را دارند باید در کنار هم قرار بگیرند. هشدارها و رهنمودهای رهبری واظهار نگرانی های اشخاص دلسوز کشور باید جدی گرفته شده است تا بتوانیم تهدیدات را به وقت تبدیل کنیم. ما چالشهای بزرگی مثل بیکاری، پرسشها معیشتی مردم و تهدیدات منطقه ای و بین المللی داریم. بنابراین باید از همه ظرفیتهای مادی و معنوی کشور بهره ببریم. برجام یکی از موفقیت های دولت بود و بنا بود که وقت مناسب و مثبتی جهت توسعه و رشد کشور ایجاد کند ولی آمریکا در تلاش است که این فضای مناسب جهت کشور عزیزمان ایران ایجاد نشود.

وی با اشاره به ضرورت همه جانبه گری در پرسشها کشور و تلاش جهت درک پرسشها پیش رو، اظهار کرد: نهادهای مدنی، صنفی و سیاسی و همچنین نخبگان باید تلاش کنند که در تعریف اوضاع موجود کشور و منابع مورد نیاز جهت حل پرسشها یک اجماع و تفاهم ایجاد شود. همچنین باید میان نقد و تهمت، لجن پراکنی و فحاشی تفکیکی انجام شود. ما به نقد نیازمندیم ولی تخریب وتهمت زیان بار هست. ما امید داریم نخبگان کشور با نقد سیاست های دولت و ارائه راهکارهای مناسب به دولت کمک کنند.

معاون اول مدیر جمهور گفت: کسانی که حرکتهای خیابانی را شروع می کنند، آخر دهنده ‌آن نخواهند بود و دود کارها آنها به چشم خودشان هم می‌رود. 

جهانگیری همچنین تصریح کرد: ما به امید اجتماعی هم نیازمندیم. من اعتقاد دارم در موفقیتهای کشور بیش از آنکه سیاست های دولت موثر باشد امید مردم موجب دستیابی به موفقیت شد. ما به تقویت امید اجتماعی ونقش آفرینی زیاد جوانان، زنان و اقوام و اقلیت ها نیازمندیم. این در حالی است که به شدت امید مردم از سوی بعضی نشانه گرفته شده است است تا در جامعه یأس حاکم شود. همچنین علاوه بر تقویت امید اجتماعی جهت خروج از تنگناها به نقش احزاب و رسانه های مستقل نیز نیازمندیم.

جهانگیری یکی دیگر از ضرورتهای کشور را گسترش تعاملات بین المللی دانست و گفت: نمی توان با دیوار کشیدن دور کشور عزیزمان ایران پرسشها را حل کرد ما جهت حل پرسشها اقتصادی هم به ارتباطات بین المللی نیازمندیم.

کسانی که بانی بعضی کارها علیه دولت شده‌اند، بدانند دود آن به چشم خودشان می‌رود / جهانگیری

وی در آخر با بیان اینکه با اجرای بیمه طرح بیمه سلامت موفقیت های خوبی به دست آمد، خاطر نشان کرد: البته این طرح با چالش هایی روبرو شده است است که حتما با ارائه راهکارهای بافایده این چالشها حل می شود. دولت به دنبال ارتقای کیفیت خدمات و دسترسی زیاد مردم به خدمات طرح بیمه سلامت است.

واژه های کلیدی: سیاسی | اقتصادی | جهانگیری | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs